یک ماد ۱۱ گیگابایتی به بازسازی ۸۰۰ فایل صوتی Cyberpunk 2077 می‌پردازد

۰۱ شهریور ۱۳۹۹

/

توسط aa

اخیرا یکی از مادسازان طرفدار بازی Cyberpunk 2077 به نام Floyd Nexus، به انتشار مادی حجیم و جدید برای این عنوان پرداخته است که تعمیرات و به‌سازی‌های اساسی را در بخش صوتی بازی ایجاد خواهد کرد.

بدون شک بازی‌بازان پلتفرم رایانه‌های شخصی توانایی‌های زیادی در ساخت و توسعه‌ی انواع مادهای هیجان‌انگیز برای بازی‌های مختلف دارند و از این طریق موارد جالب و جذابی را به بازی‌های دلخواه خود می‌افزایند. با این حال در مورد آخرین عنوان استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) شرایط کاملا متفاوت است؛ به طوری که بازی Cyberpunk 2077 علاوه بر کیفیت فنی و عملکرد اجرایی نامناسب، خریداران خود را با کمبود و کاستی‌های بسیاری در زمینه‌ی گیم‌پلی مواجه ساخت. از همین رو بسیاری از خریداران این اثر منتظر ارائه‌ی به‌روزرسان‌های بیشتری از جانب شرکت سازنده هستند تا بتوانند بازی Cyberpunk 2077 را با کیفیت قابل قبولی تجربه نمایند. حال با توجه به طولانی بودن زمان اصلاح مشکلات این اثر توسط استودیوی سازنده، بسیاری از مادسازان خود دست به کار شده‌اند و در حال ارتقای کیفیت بخش‌های مختلف Cyberpunk 2077 هستند تا در نهایت آن را به اثری استاندارد تبدیل کنند.

تاکنون اخبار و اطلاعات زیادی از تلاش مادسازان برای ارتقای کیفیت بازی Cyberpunk 2077 منتشر شده است. در جدیدترین این اخبار مادسازی به نام Floyd Nexus، یک ماد حجیم را برای ارتقای کیفیت صوتی این بازی منتشر کرده است. به گفته‌ی وی، این ماد جدید حدود ۱۱ گیگابایت حجم خواهد داشت و به اصلاح یا ارتقای بیش از ۸۰۰ فایل صوتی درون بازی Cyberpunk 2077 می‌پردازد. همچنین Floyd Nexus تاکید کرد که دریافت این ماد جدید برای بازی‌بازانی که می‌خواهند تجربه‌ی مطلوبی از کیفیت صوتی این عنوان داشته باشند، ضروری خواهد بود:

برای این که توضیحات دقیقی در مورد این ماد بزرگ بدهم، می‌توانم مثالی برای شما بزنم. هنگامی که وارد کلاب‌های شبانه‌ی درون نایت‌سیتی شوید، صداهای بلند محیطی را خواهید شنید. حال در هنگام مکالمه یا ارتباط با سایرین، این صدای بلند محیطی به صورت خودکار کاسته نمی‌شود و شما به سختی قادر به شنیدن صدای افراد هستید. در نهایت شما با دریافت این ماد می‌توانید از کنترل هوشمند صدای محیطی بهره برده و صدای افراد را در این شرایط بشنوید.

متاسفانه صدای موسیقی در هنگام مبارزات نیز همچنان بلندتر از حد استاندارد است اما این مورد کمتر آزاردهنده به شمار می‌آید؛ چرا که شما در حین مبارزات نیاز کمتری به شنیدن حرف‌های دیگران خواهید داشت. فهرست اصلاحات صوتی که من در این ماد انجام داده‌ام، بسیار طولانی است و بر اساس هر فایلی که تغییر یافته، بهبودی در کیفیت صوتی بازی ایجاد خواهد شد. فراموش نکنید هدف از این ماد، بیشتر به اصلاح مشکل ترکیب صداهای موجود در بازی و ایجاد یک کیفیت صوتی ایده‌آل اختصاص دارد نه انجام رقص پولکا در زندگی پس از مرگ!

همان‌طور که پیش از این ذکر شد، حجم این ماد عظیم حدود ۱۱ گیگابایت خواهد بود؛ پس اگر از ترکیب و تنظیمات صوتی بازی Cyberpunk 2077 بسیار ناراضی هستید، می‌توانید این ماد فوق‌العاده را دریافت کنید اما اگر مشکلی را در این بخش متوجه نشده‌اید، دریافت این ماد حجیم و سنگین به صرفه نخواهد بود.

عنوان نقش‌آفرینی Cyberpunk 2077 هم‌اکنون بر روی سرویس گوگل استدیا، پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد. نسخه‌ی کنسول‌های نسل نهمی پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس این اثر نیز در حال توسعه قرار داشته و در سال جاری میلادی منتشر خواهند شد.